728 x 90
728 x 90
Про 1MP

Перший муніципальний портал – інформаційна сторінка КП Радіостудія “Новий двір”. Новини, події та явища Червонограда та регіону – на одному порталі!

КП Радіостудія "Новий двір"

вул. Сокальська, 1
Червоноград, 80100
Україна

Тел & Факс

Тел./Факс: +38 03249 38144
Моб.: +38 067 68 02 092

Соціальні мережі Останні публікації Передачі
Bestlink baner

70-річну історію Червонограда пишемо разом!

70-річну історію Червонограда пишемо разом!

Радіостудія “Новий двір” вже протягом майже 30 років працює на благо розвитку рідного міста.

Лютий 2022 року – ювілейний рік для КП Радіостудія “Новий двір”. Комунальне підприємство відзначатиме 30-літній ювілей…

В далекому 1992 році Виконавчий комітет Червоноградської міської ради своїм рішенням створив редакцію міського мовлення, відтак, розпочалась історія місцевого мовника із назвою, яка напряму пов’язана із територією новітнього Червонограда і старого Кристинополя – поселенням Новий двір …

Чимало змінилось керівництва за той час, як і статусів підприємства – від відділу радіоінформації газети “Шахтар Червонограда” до редакції місцевого радіомовлення, в кінцевому підсумку і до сьогодні є комунальним підприємством, а його власником є територіальна громада Червонограда в особі міської ради.

За цей період було також і немало очільників – від Івана Вовка до Світлани Твєрітнєвої, Марії Мороз (Кречківської) до Петра Корчука, останній до речі керував Радіостудією понад 20 років. Всі добре пам’ятають його чудові матеріали – репортажі, інтерв’ю, звіти з різних подій… Отже, щодня чекали чергового ввімкнення і нової передачі “Нового двору” або як його з любов’ю називали шанувальники “Петро-Павлівського радіо”. Так, куди вже тут без Павла Кінаха – журналіста зі стажем, теперішнього головного редактора.

Головний редактор Павло Кінах

Петро Корчук і Павло Кінах довгий час спільно організовували роботу студії, збирали, опрацьовували інформацію, створювали програми і випускали їх в ефір, а разом з цим формували перелік позаштатних працівників – так званих “дописувачів”, авторів окремих матерілів і співавторів передач в цілому. Підтримку на поприщі творчої роботи їм складав журналіст Сергій Бондарук.

Сергій Бондарук

У цій співпраці впродовж років виникло чимало цікавих і оригінальних рубрик і програм – “Історія. Постаті. Звичаї. Традиції”, незмінним автором якої вже 12 років є Тарас Лехман, “У світлі Божої любові” – авторка і співведуча Оксана Карнага. До речі, з пані Оксаною записано вже більш як 120 інтерв’ю!

Ціла низка літературно-мистецьких рубрик, таких як “Наодинці з книгою”, “Невідоме про відомих”, “Незнана Україна”, “Поетична хвилинка”, “Літературний пульс”, “Корифеї українського слова” є бібліотекарка Червоноградської міської бібліотеки Руслана Федюк.

Налагоджено плідну співпрацю з колективом філії Музею історії релігії Палац Потоцьких. Про новини музейного життя, виставки, зустрічі з цікавими людьми, непересічними особистостями та інші заходи і до сьогодні розповідають завідувачка музею Галина Гринник і старший науковий працівник музею Маріанна Чорнобрива.

Дружні стосунки із Незалежною телестудією Будинку учнівської та юнацької творчості  (керівник Ігор Кальмук) та автором цікавих духовних і мистецьких програм Олегом Скульським. Їх змістовні передачі періодично транслюються в ефірі «Нового двору».

Від часу створення співпрацює підприємство і з Червоноградським міським центром надання безоплатної вторинної правової допомоги (Керівниця Наталія Костишин). В рубриці “Ваше право” фахівці Центру декілька разів на тиждень висвітлюють юридичні аспекти, дають поради щодо вирішення тих чи інших правових питань.

Якщо говорити про творчі задуми і їх реалізацію, то не аби який інтерес для слухачів передач Радіостудії мали постановки Червоноградських театралів – уривки класичних і дитячих постанов – або та званий “Театр біля мікрофона”. Їх авторами протягом багатьох років ставали знані і початкуючі актори театру ім. Л. Українки (режисерка Алла Мельник), Червоноградського зразкового дитячого театру ляльок “Казка” (керівниця Світлана Романова).

Понад 20 років “Новий двір”, спільно із відділом освіти проводить “Радіодиктант з української мови”, присвячений Дню рідної мови, учасниками якого без перебільшення стали тисячі червоноградців. Цьогоріч, в силу карантинних обмежень, правила написання дещо змінилась, але диктант таки вдалось провести – дистанційно в ефірі Онлайн-радіо, створеного силами КП Радіостудія “Новий двір”, а також в співпраці з Телестудією “Бужнет”.

В 2019 році “Новий двір” розпочав співпрацю із Міжнародною Академією Літератури і Журналістки (МАЛіЖ), що діє під егідою Міжнародного Центру ЮНЕСКО. Після підписання Угоди – Червоноград став радіостолицею МАЛіЖ, а кореспондента Сергія Бондарука призначено проректором Академії з питань радіокомунікацій та впровадження радіопроєктів під егідою Міжнародного Центру ЮНЕСКО. Співпрацею із МАЛіЖ, Радіостудія “Новий двір” допомагає дітям у творчому розвитку, розповсюдженні їх здобутків, спонукає до подальшого росту і навчання.

Не злічити чималу кількість інтерв’ю з представниками влади різного рівня, керівниками комунальних підприємств Червонограда, видатними особами краю, депутатами, простими цікавими непересічними людьми.  Як і величезну кількість прямих ефірів, які провели журналісти обговорюючи проблеми містян, події та явища сучасного міста.

Роки змінювались, як і історичні події нашого краю, Львівщини та України. Дві революції – Помаранчева і Революція Гідності – не залишились поза увагою Радіостудії “Новий двір”, як і події початку агресії Росії проти нашої держави та анексія Криму. Проєвропейський курс України, її напрямок на розбудову громадянського суспільства і розвиток медіа, як засобів чесного і вчасного донесення інформації до слухачів, глядачів і читачів, змушував адаптуватись і місцеві ЗМІ до сучасних тенденцій світу.

Із значним розвитком Інтернету та соціальних мереж, а також певним занепадом дротового радіо (обслуговування якого в 2000 роках перейшло разом із “Укртелекомом” в приватні руки), слід було запроваджувати і розвивати нові напрямки діяльності і Радіостудії “Новий двір”.

З вересня 2019 року, із приходом нового керівника (конкурс на заміщення вакантної посади виграв Олександр Новацький) Комунальне підприємство “Новий двір” починає працювати онлайн – формується група в Facebook. Відтак, уже із зміною офіційної “прописки” на вул. Сокальській, 1, з початком 2020 року – створюється сайт КП із назвою “Перший Муніципальний Портал”, починає свою трансляцію Інтернет-радіоканал “Перший Муніципальни”. Тут читачі і слухачі цілодобово і в будь-якій країні світу можуть довідатись і почути новини з Червонограда.

Директор Олександр Новацький

Ще однією тенденцією в розвитку підприємства та радіомовлення у Червонограді в цілому, є створення комунальної ФМ-радіостанції, яка стане надійним джерелом місцевої інформації та незалежним майданчиком для обговорення місцевих проблем.

В жовтні 2019 року Радіостудія “Новий двір” взяла участь в конкурсі на отримання ліцензії ефірного мовника. Однак, тоді можливість мовити в нашому місті своїм рішенням Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України надала Українському радіо. Сьогодні ми можемо чути Суспільного мовника на частоті 98,5 МГц.

В серпні 2020 року на запит “Нового двору” Нацрада прийняла рішення звернутись до ДП “Український державний центр радіочастот” щодо прорахунку ще однієї частоти для Червонограда. Станом на 1 червня 2021 року визначена можливість використання у нашому місті радіочастоти 93,1 МГц. Після позитивного погодження міжнародної координації частотного присвоєння, Нацраді буде наданий висновок щодо можливості та умов використання даного ресурсу, що стане підставою для оголошення нового конкурсу на отримання ліцензії.

Отже, слід дочекатись повернення роботи Нацради до нормального стану (в період пандемії конкурси на частоти не проводяться), і вчасно включитись в конкурсні перегони.

Перемога в ньому дасть можливість створити місцеву комунальну радіостанцію. “Новий двір” частково, але в більшості своїй, готовий до цього, адже коштом громади придбане комп’ютер та інше обладнання для забезпечення мовлення: мікшерський пульт, мікрофон, компресор.

Разом з цим, КП Радіостудія “Новий двір” активно розвиває інтернет-сегмент – діють групи в соціальних мережах Facebook (Радіостудія Новий двір та Наш 1МР), Youtube, Viber і Телеграм. На сайті, окрім ознайомлення із новинами краю, можна також в зручному форматі послухати усі передачі “Нового двору”. Це дає можливість розширити коло слухачів, залучити до нього молоде покоління, яке не уявляє себе  без новітніх гаджетів та Інтернету.

Колектив КП Радіостудія “Новий двір”

Таким чином, наближаючись до свого 30-річчя, КП Радіостудія “Новий двір” вписало свою невеличку сторінку в історію Червонограда, 70-літній ювілей якого ми відзначатимемо вже наприкінці червня. Сподіваємось, що розвиток ефірного радіомовлення, створення ще однієї радіостації та розширення функціонування місцевих інтернет-ресурсів лише сприятиме популяризації нашого рідного міста та поширенню можливостей регіону у різних царинах далеко за межі нашого краю та України…

Зі святом, рідне місто!

Олександр
ADMINISTRATOR
PROFILE

Коментарі

Ваша адреса не публiкується. Обов'язковi поля помiченi *

Останні публікації