728 x 90
728 x 90
Про 1MP

Перший муніципальний портал – інформаційна сторінка КП Радіостудія “Новий двір”. Новини, події та явища Червонограда та регіону – на одному порталі!

КП Радіостудія "Новий двір"

вул. Сокальська, 1
Червоноград, 80100
Україна

Тел & Факс

Тел./Факс: +38 03249 38144
Моб.: +38 067 68 02 092

Соціальні мережі Останні публікації Передачі
Bestlink baner

П’ятьом червоноградцям присвоєно звання “Почесний громадянин міста”

П’ятьом червоноградцям присвоєно звання “Почесний громадянин міста”

Традиційно до Дня міста, Червоноградська міська рада присвоює звання “Почесний громадянин міста Червонограда”. Незмінною ця традиція була і на сесії, яка розпочала свою роботу 24 червня.

В ході розгляду питання було запропоновано присвоїти дане звання 5 достойним червоноградцям, котрі доклалися до розбудови нашого міста.

Відповідно до проекту Рішення, депутати взяли до уваги звернення щодо кандидатів Червоноградської міської організації ПП “Європейська Солідарність”, депутатської фракції “Голос” у Червоноградській міській раді, трудового колективу Червоноградського відділення Львівського обласного проектно-виробничого архітектурно-планувального бюро та депутатської фракції ВО “Батьківщина” у Червоноградській міській раді.  

Отже, присвоїти звання “Почесний громадянин мiста Червонограда” пропонувалось Михайлу Івановичу Чемерису (посмертно), священику Дмитру Дмитровичу Дмитрашу (посмертно), Василю Івановичу Васильку (посмертно) і Михайлу Петровичу Репецькому (посмертно).

Відтак, депутат від фракції Української Галицької Партії Василь Сімчук висловив пропозицію щодо іще однієї кандидатури на присвоєння почесного звання – керівнику профспілки шахти “Степова”, активному організатору і учаснику акцій протесту гірників Василю Семканичу.

Василь Семканич

Депутати підтримали доповнення, а також Рішення в цілому. “За” проголосували 26 депутатів присутніх в залі.

Нагрудний знак під час святкування Дня міста за достойників, яких уже немає з нами, отримають їх діти Артем Чемерис, Олена Василько, Ірина Репецька.

Відзнаку на урочистостях отримає і профспілковий і громадський діяч Василь Семканич.

Нагадаємо, згідно із рішенням ЧМР, видатні особистості нашого краю, яких удостоєно званням “Почесний громадянин міста Червонограда”, нагороджують відповідним нагрудним знаком, а також грошовою виплатою у розмірі п’яти тисяч гривень.

Довідка:

Михайло Іванович Чемерис – 36 років очолював одне з провідних підприємств легкої промисловості Червонограда, забезпечивши його розвиток від філіалу Львівської фірми “Юність” до самостійного акціонерного товариства “Калина”, бренд якого відомий в усій Європі. Його неодноразово обирали членом виконавчого комітету Червоноградської міської ради, депутатом Львівської обласної ради. Він підтримував пісенні фестивалі, які відбувалися у місті, зокрема, всеукраїнський “Різдвяні дзвіночки”, акцію “Прийди на свято у вишиванці”. Підтримував місцеву пресу, спонсорував літературний і мистецько-краєзнавчий альманах “Солокія”. Михайло Чемерис тривалий час очолював міський осередок БПП, далі – “Європейської Солідарності”.

Михайло Чемерис

Дмитро Дмитрович Дмитраш – народився 1930 року в селі Полонична, що в Кам’янка-Бузькому районі в багатодітній родині, де панувала любов і безмежна віра в Бога. 1947 року разом з іншими 11 родинами Дмитрашів депортували на заслання в Кемеровську область, страждання тривало 13 років. Уже тоді Дмитро, працюючи в Прокоп’євську в копальні, вирішив, що його покликання священство. Та за комуністичної влади це було неможливо. І після повернення із заслання Дмитро Дмитраш ще багато років був змушений працювати в шахті – тепер уже у Львівсько-Волинському вугільному басейні. Уже за віком шахтар-пенсіонер, Дмитро Дмитрович вступає на заочне навчання в Івано-Франківську Греко-Католицьку духовну семінарію, у свої 60 років (!) стає найстаршим семінаристом. Там же 1991 року його висвятили на священника. Відтоді понад 30 років отець Дмитро виконував служіння Богу і парафіянам. Найтриваліше опікувався вірними в церкві Святого Йосафата в Червонограді, невтомно виконував свою місію духовного наставника.

о. Дмитро Дмитраш

Василь Іванович Василько – архітектор, з 1985 року працював у Червоноградському відділенні ОП “Львівське обласне проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро”. В той час розбудовувалися мікрорайони “5а”, “Набережний”, крім того, будувалися промислові об’єкти, навчальні заклади, розпочалася приватизація житла, земельних ділянок, гаражів. Василь Іванович не боявся брати на себе відповідальність за проекти навіть для промислових об’єктів у регіоні, а також за виготовлення містобудівної документації, проектної документації на об’єкти будівництва, соціально-побутові об’єкти, заклади торгівлі, житлове будівництво, об’єкти виробництва, інженерні мережі та комунікації, освітлення, сакральні споруди.

Василь Василько

За його проектом на центральній площі Червонограда споруджено Меморіал героям Небесної сотні та загиблим у російсько-українській війні… Багато проектних робіт стосувалося червоноградських храмів, зокрема церкви Йосафата, церкви євангельських християн на вулиці Сокальській, каплички Введення в Храм Пресвятої Богородиці на вулиці Травневій, та багато інших.

Особливим, виготовленим за сучасними технологіями, де всі інженерні мережі сховані під землею, став проект мікрорайону “Монастирський”, який включає житлові будинки, готель “Шато”, розважальний комплекс, соціальну інфраструктуру, офісні приміщення.

Михайла Петровича Репецького Червоноград пам’ятатиме як висококвалiфiкованого викладача, організатора молоді, талановитого літератора, мудру i добру людину. З 1996 року він працював у Червоноградському гірничо-економічному коледжі, викладав фізику і математику. Разом з тим організовував студентську молодь на мандри Україною, зокрема Карпатами, прищеплював юні любов до пісні та поетичного слова. Особлива його турбота була про збереження і розвиток української мови, її захист від посягань. Впродовж дванадцяти років організовував в коледжі конкурс студентської поезії “Юне серце співає”, випускав альманах.

Михайло Репецький

Великий вклад Михайла Петровича у діяльність Червоноградського літературного об’єднання ім. Василя Бобинського, яке він очолював багато років. Він є автором чудових поезій, пісень, які майстерно виконував під гітару на численних літературних вечорах. Також він тривалий час працював на кабельному каналі “Бужани”, був активний в громадському і політичному житті міста.

Додаткові джерела: Газета “Новини Прибужжя” та веб-сайт Червоноградської міської ради

Олександр
ADMINISTRATOR
PROFILE

Коментарі

Ваша адреса не публiкується. Обов'язковi поля помiченi *

Останні публікації