728 x 90
728 x 90
Про 1MP

Перший муніципальний портал – інформаційна сторінка КП Радіостудія “Новий двір”. Новини, події та явища Червонограда та регіону – на одному порталі!

КП Радіостудія "Новий двір"

вул. Сокальська, 1
Червоноград, 80100
Україна

Тел & Факс

Тел./Факс: +38 03249 38144
Моб.: +38 067 68 02 092

Соціальні мережі Останні публікації Передачі
Bestlink baner

Проект “Горна державності…” у Червонограді – відродження мистецтва через історію громадянства

Проект “Горна державності…” у Червонограді – відродження мистецтва через історію громадянства

Сьогодні в приміщені філії Музею історії релігії Палац Потоцьких відбулась презентація напрацювань команди червоноградських школярів – учасників проекту “Горна державності. Громадянська освіта через історію ремесел”, що реалізовується Червоноградським МЦ з надання БВПД , ГО “Не святі горшки ліплять” та РБФ “Резонанс” за підтримки Українського культурного фонду.

Команда із назвою “Галіція” об’єднує учнів декількох шкіл Червонограда, під керівництвом кураторів, розповіли присутнім про суть проекту і про те, чого за цей короткий час вдалось їм довідатись.

Йшлося про розвиток і занепад гончарства на теренах Червонограда і Сокальщини, про шляхи подолання складних етапів відстоювання гончарами та громадянами України своїх прав – як на теренах малої батьківщини, так у на державному рівні. Зокрема, учасники команди розповіли як митці гончарної справи протестували щодо можливості достойно представляти власні вироби – Сокальське гончарство та чорну кераміку.  У цьому їм допомагають місцеві гончарі – Сергій Івашків – вже знаний у цих колах митець, і його син Назарій, – члени ГО “Не святі горшки ліплять”.

Сергій Івашків

Так, саме відстоюванням своїх прав, на теренах Сокальщини і Червонограда (Кристинополя) вдалось підтримати і розвинути на сьогодні дещо забуте мистецтво. На зразок того, як українцям вдалось в 2004 році відстояти своє право на вільне голосування і протистояти фальсифікації на виборах Президента України. Мова йшла про Помаранчеву революцію.

Сьогодні ж, у вільній державі, напрямком якої є Європейський союз, слід відроджувати забуті ремесла і не забувати про те, яким чином вони діяли на тих теренах України, на яких ми проживаємо. Отже, місцеві мистецтвознавці та юні послідовники наполягають і вже працюють над відродженням і розвитком навиків та поширенням Сокальської та чорної кераміки.

Сокальська кераміка
Сокальська кераміка вивчається

У межах проекту “Горна державності. Громадянська освіта через історію ремесел” заплановано проведення великого мистецького фестивалю, гостями якого стануть команди-учасники з п’яти областей України. В його межах відбудуться виставки доробків їх членів, витворів ремісників, майстер-класи з гончарства, плетіння з соломи та виготовлення ляльок-мотанок, а також екскурси в історію та сучасне становлення громадянського суспільства і багато-багато інших цікавих заходів.

Майбутній витвір мистецтва
Олександр
ADMINISTRATOR
PROFILE

Коментарі

Ваша адреса не публiкується. Обов'язковi поля помiченi *

Останні публікації