728 x 90
728 x 90
Про 1MP

Перший муніципальний портал – інформаційна сторінка КП Радіостудія “Новий двір”. Новини, події та явища Червонограда та регіону – на одному порталі!

КП Радіостудія "Новий двір"

вул. Сокальська, 1
Червоноград, 80100
Україна

Тел & Факс

Тел./Факс: +38 03249 38144
Моб.: +38 067 68 02 092

Соціальні мережі Останні публікації Передачі
Bestlink baner

Соснівка буде без централізованого теплопостачання

Соснівка буде без централізованого теплопостачання

Червоноградська міська рада прийняла рішення про “Програму децентралізації теплопостачання міста Соснівка”, відповідно до якого соснівчани до початку нового опалювального сезону повинні перейти на індивідуальне опалення.

У п’ятницю, 28 травня, відбувся брифінг для журналістів 1-го заступника міського голови Чевонограда Дмитра Балка, в ході якого він прокоментував підстави та шляхи реалізації переходу Соснівки до життя без централізованого теплопостачання.

Питання важливе, актуальне і досить неприємне. Втім, воно на часі, зауважив Дмитро Балко. Відповідаючи на запитання журналістів, він розповів про перспективу запровадження такої програми і у Червонограді.

В Соснівці склалась критична ситуація із наданням послуг теплопостачання. Це пов’язано передусім з тим, що шахта “Надія” йде на закриття. Відповідно, вся інфраструктура, яка пов’язана з наданням тепла, розміщена на території цієї копальні. Доля шахти – невідома, як і те, яким чином далі надавати послуги соснівчанам.

Другий фактор – це те, що майже 91% мешканців Соснівки вже відключені від системи центрального опалення, третій – це те, що самі мережі теплопостачання є настільки зношені, що їх дуже важко і дуже дорого експлуатувати. Відповідно – розхід газу при такому навантаженні на котельні є дуже великий, отже собівартість надання послуг не покривається.

Тому був такий підготовлений проект рішення щодо децентралізації системи теплопостачання по даному населеному пункту. Депутати Червоноградської міської ради підтримали його 25 травня 2001 року на VIII сесії.

Відповідно до Рішення № 484, припиняється централізоване теплопостачання в місті Соснівка. Власникам нежитлових приміщень та квартир вже починаючи з наступного опалювального сезону 2021-2022 р.р. слід забезпечити індивідуальним теплопостачанням своїх помешкання та нежитлові приміщення у багатоквартирних будинках.

Відповідно було прийнято чергове рішення, яке стосується відділу освіти. Мова йде про заключення договорів з лізинговою компанією на закупівлю модульних котелень для опалення соціальної сфери – шкіл і садочків. Буде стояти питання і про опалення Народного дому, музичної школи, а також Будинку творчості м. Соснівка. Тобто – вся соціальна сфера має бути забезпечена автономним опаленням через модульні котельні. Також, в місцевому бюджеті передбачені кошти на розроблення проектно-кошторисної документації на будівництво цих котелень

Наступного тижня має відбутись нарада з усіма спеціалістами управлінь, відділів, які є в міській раді щодо підготовки лізингового договору. Відтак, міська рада буде шукати можливості співпраці з банком, який надасть найкращі умови для лізингу.

…Стояло питання свого часу щодо залучення інвестора, на жаль залучити сторонні кошти для опалення міста Соснівки не вдалося. В місцевому бюджеті, на жаль, таких коштів нема. Був прийнятий такий крок, що будуть залучатись кошти банківських установ

– зазначив Дмитро Балко.

Рішенням ЧМР № 484 також передбачено створення комісії, яка буде розглядати напрацювання заходів для впровадження індивідуального теплопостачання в соціальній сфері, і, відповідно, відключення від системи опалення населення.

Крім цього, Програмою зазначено – при формуванні бюджету 2022 року Фінансовому управлінню слід передбачити часткову компенсацію соціальним верствам населення, малозабезпеченим, сукупний дохід яких на помешкання сягає до 3000 грн. Комісія буде це все розглядати, управління праці та соціального захисту має підготувати спеціальну таблицю по будинках, по яких прийняте рішення про відключення, і, відповідно, буде вираховуватись обсяг фінансового ресурсу, який потрібно закласти в бюджеті Червоноградської міської територіальної громади.

…Ми закликаємо мешканців Соснівки не затягувати з цим процесом, хто має можливість – вже переходити на індивідуальне опалення…, щоб забезпечити належне утримання житлового фонду та нежитлових приміщень.

І-й заступник міського голови Червонограда Дмитро Балко
Олександр
ADMINISTRATOR
PROFILE

Коментарі

Ваша адреса не публiкується. Обов'язковi поля помiченi *

Останні публікації