728 x 90
728 x 90
Про 1MP

Перший муніципальний портал – інформаційна сторінка КП Радіостудія “Новий двір”. Новини, події та явища Червонограда та регіону – на одному порталі!

КП Радіостудія "Новий двір"

вул. Сокальська, 1
Червоноград, 80100
Україна

Тел & Факс

Тел./Факс: +38 03249 38144
Моб.: +38 067 68 02 092

Соціальні мережі Останні публікації Передачі
Bestlink baner

Людмила Гіль: “…Маємо попереднього тижня в Червонограді дитину 10-літнього віку, яка захворіла на коронавірусну інфекцію”

Людмила Гіль: “…Маємо  попереднього тижня в Червонограді дитину 10-літнього віку, яка захворіла на коронавірусну інфекцію”

Минулого тижня у Червоноградській МТГ, як і на Львівщині в цілому, спостерігалось зменшення рівня захворюваності на COVID-19. То чи насправді – все так добре? Яким чином веде себе коронавірусна інфекція і як вона може ще себе проявити?

Із цими питаннями та питанням епідемічної ситуації у регіоні кореспондент Радіостудії “Новий двір” Павло Кінах звернувся до завідувачки червоноградським міськрайонним лабораторним центром МОЗ України Людмили Гіль.

“Ультрафіолетове випромінення, яке нам передає сонце, в принципі, як і активність, покращення загального стану людського організму, ми активізуємось і якось краще себе почуваємо!”, – зазначає пані Гіль.

“Однак говорити про те, що ми перемогли короновірусну хворобу ще заскоро. Вчені прогнозують, що вона ще може тривати. Повна ліквідація коронавірусної інфекції, за прогнозами вчених, можлива через років три.

Так що – ми повинні бути далі в готовності до того, що це все просто сезонно – трошки більше сонця, трошки більше боязні, трошки більше все-таки перебування вдома. Все це сприяє зменшенню поширення, частково.

Не все можна покласти і на вакцинацію. Адже вакцинація проводиться неактивно, мало охочих, чомусь люди думають, що “якщо я перехворів, то мені не потрібно це”.

Ви бачите, що на рівні держави це цілком не визначено, тому що різні види вакцин.  Іноді ми чекаємо дуже-дуже довго на свою другу дозу, отже не можемо зробити щеплення, щоб захистити себе…

Однак, ми і далі повинні ходити в захисних масках в громадських місцях, далі повинні дотримуватися гігієни рук, ми далі це повинні вимагати від себе, від тих, хто  проживає з нами, і дітей – обов’язково!

Ми повинні навчити дітей культури гігієни, тому що навіть школярик, який бігає в школі тримається за поручні та ручки дверей, таке часто в школі є. Діти наші підходять в кіоск чи на базар, рукою – без обгортки чи салфетки беруть якусь страву, з’їдають і вірус, який міг бути на руках – може попасти в організм,” – зазначає завідувачка червоноградським міськрайонним лабораторним центром МОЗ України Людмила Гіль.

Кор: Останній тиждень травня показав зниження кількості нових хворих, але все ж – скільки людей уражено у нас в місті і, яка вікова амплітуда? Знаємо, що навіть маленька дитина захворіла на COVID-19…

Людмила Гіль: “Ми маємо за цей тиждень в принципі – меншу кількість екстренних повідомлень, бо такі подаються відразу на підозру на коронавірусу хворобу. Із них – позитивних випадків буде наполовину менше, так воно виглядає в цифрах. І, на превеликий жаль, ми маємо попереднього тижня дитину 10-літнього віку, яка захворіла на коронавірусну інфекцію. Тобто, дитячий організм так само чутливий, як і людей старшого і похилого віку!

Хочу ще сказати – зрозуміло, що у зв’язку із зменшенням кількості нових випадків, люди менше звертаються до лікарів, або вже на стадії розпалу хвороби, а не на початкових стадіях. Ну, або ще – при потребі виїзду за кордон, коли треба здавати тести. В цьому випадку – якихось планомірних тестів чи за кошт держави не проводиться. Це можна зробити в приватному порядку!

Чи це буде ІФА-тестування, чи це буде – ПЛР-тестування, є такі трафунки, коли робляться контрольні дослідження, і виявляється, так би мовити, наслідки перенесеного безсимптомного захворювання.

“Не виключається і варіант, коли ми зустрічаємося в лікарні з пацієнтами, які мають розгорнуту клініку, а хвороба протікає в легкій формі. Вона проходить поза зоною, тобто – поза наглядом, поза спостереженням. Оце – є загрозливим, тому що вірус є – на жаль, і – він поширюється,” – каже Людмила Гіль.

Кор: Яка перспектива ситуації із коронавірусом, сьогодні маємо спад, а що далі? Чи є якісь припущення?

“Припущення такі, що якщо ми не будемо самі за себе дбати – природа нам ще себе покаже! Це може бути, справді великий потужний спалах…

Інкубаційний період, ми вже неодноразово говорили, є – двотижневим. Це – не малий термін для того, щоб викликати якісь збурення серед населення.

На превеликий жаль, ми стикнулися з тим, що багато людей, особливо заробітчани, які виїжджають за кордон, і мають право перетину кордону після пред’явлення від’ємного тестування, звертаються за швидким тестуванням, а там ідуть або залишки, або стан інфікованості… Відповідно, такі люди не їдуть на заробітки!

Все-таки, мої рекомендації для вас всіх, шановні наші жителі: “Береженого – Бог береже”, отже – ми повинні далі не скупчуватися, менше згромаджуватись, якщо ми спілкуємося, то ми спілкуємося практично з одним і тим самим колом близьких і рідних. Це не повинно бути велике коло людей, в кількості 100 чи 50 осіб, якщо це 5-6 людей – ми знаємо їх, бачимо їх кожен день! Ми повинні дбати про те, щоб у ваше спільне для проживання місце, не було занесений вірус, і щоб він не поширився на вашу родину!”, ,” – заявила завідувачка червоноградським міськрайонним лабораторним центром МОЗ України Людмила Гіль, відповідаючи на питання кореспондента Радіо “Новий двір”.

Будьте відповідальними!
Олександр
ADMINISTRATOR
PROFILE

Коментарі

Ваша адреса не публiкується. Обов'язковi поля помiченi *

Останні публікації