728 x 90
728 x 90
Про 1MP

Перший муніципальний портал – інформаційна сторінка КП Радіостудія “Новий двір”. Новини, події та явища Червонограда та регіону – на одному порталі!

КП Радіостудія "Новий двір"

вул. Сокальська, 1
Червоноград, 80100
Україна

Тел & Факс

Тел./Факс: +38 03249 38144
Моб.: +38 067 68 02 092

Соціальні мережі Останні публікації Передачі
Bestlink baner

В Луцьку відкрилась виставка “Святі заступники перед Богом” з колекції Червоноградської філії Львівського музею історії релігії

В Луцьку відкрилась виставка “Святі заступники перед Богом” з колекції Червоноградської філії Львівського музею історії релігії

В Луцьку у Музеї волинської ікони відкрилася виставка “Святі заступники перед Богом” з колекції Червоноградської філії Львівського музею історії релігії. Експозиція розпочала роботу напередодні Міжнародного дня музеїв.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Музею волинської ікони.

“Музеї співпрацюють вже багато років і сьогоднішня подія показала наскільки потрібними і актуальними є такі імпрези, які  сприяють  духовному збагаченню краян, розкривають  глибину і велич сакрального мистецтва,” – йдеться в повідомленні.

На відкритті побували і виступили із вітальними словами заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Троханенко, заступник голови  Волинської обласної ради Григорій Пустовіт,  секретар Луцької міської ради Юрій Безпятко, гості з м.Червоноград – начальник відділу культури Червоноградської міської ради Андрій Процик, завідувачка Червоноградською філією  Львівського музею історії релігії Галина Гриник. Директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко розповіла про програму відзначення Міжнародного дня музеїв у Луцьку, висловила сподівання на підтримку і розуміння владою важливості діяльності музеїв.  Вітання від  Митрополита Луцького і Волинського ПЦУ Михаїла передав всім присутнім  ієромонах Дмитрій. З інтересом гості оглянули цікаві  експонати виставки, поспілкувалися  з червоноградськими реставраторами.

Фото Музей волинської ікони

Виставка “Святі заступники перед Богом” є результатом багаторічної збиральницької діяльності музею, активної експедиційно-пошукової роботи та співпраці з релігійними громадами Львівської, Волинської та Рівненської областей. 30 творів темперного і олійного живопису, представлені на виставці, репрезентують українські та західноєвропейські іконописні традиції ХVІІ-ХІХ ст.

На виставці можна побачити образи найшановніших у народі святих: Миколая, Юрія, Дмитрія, архистратига Михаїла, архангела Гавриїла, Варвари, Катерини, Параскеви, апостолів. Оригінальністю вирізняються твори з житійними клеймами  (ікони “Св. Параскева з житієм” XVII ст., “Св. Варвара з житієм” XVIIІ ст.) та чудесами (ікони “Св. Миколай” XVIIІ ст.).

Фото Музей волинської ікони

На виставці експонуються ікони ХІХ ст. з образами святих, що шануються у  церквах західного обряду –  «Св. Станіслав», «Св. Антоній Падуанський»,  «Св. Людовик ІХ».

Мистецтво української церковної хоругви демонструють твори “Св. Варвара/Св. Юрій” 1760 р., “Мучениці Віра, Надія, Любов та їх мати Софія/Почаївська ікона Богородиці” 1831 р., “Св. Миколай/Св. Дмитрій” сер. ХІХ ст.

Виставка буде експонуватися у Луцьку протягом травня-вересня 2021 р.

Фото Музей волинської ікони
Олександр
ADMINISTRATOR
PROFILE

Коментарі

Ваша адреса не публiкується. Обов'язковi поля помiченi *

Останні публікації