728 x 90
728 x 90
Про 1MP

Перший муніципальний портал – інформаційна сторінка КП Радіостудія “Новий двір”. Новини, події та явища Червонограда та регіону – на одному порталі!

КП Радіостудія "Новий двір"

вул. Сокальська, 1
Червоноград, 80100
Україна

Тел & Факс

Тел./Факс: +38 03249 38144
Моб.: +38 067 68 02 092

Соціальні мережі Останні публікації Передачі
Bestlink baner

Спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель ДП “Львіввугілля” відзначає 50-річний ювілей

Спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель ДП “Львіввугілля” відзначає 50-річний ювілей

Відокремлений підрозділ “Спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель” створене з метою зменшення наслідків негативного впливу роботи шахт на екологію. Це ціла низка природоохоронних заходів, які управління виконує в частині формування і профілактики самозапалювання породних відвалів, прийомі та перекачуванні шахтної води в ставки-накопичувачі та обслуговуванні захисних дамб.

Рішення про необхідність створення такої організації було ухвалене Мінвуглепромом України у грудні 1970 року. 11 березня 1971 року перший бульдозер виїхав на терикон.

Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

Перед спеціалістами Спецуправління з гасіння териконів і рекультивації земель ДП “Львіввугілля” стоять завдання щодо здійснення комплексу заходів для забезпечення можливості повторного використання земель, пошкоджених у процесі виробничої діяльності, а також запобігання шкідливої дії промислового виробництва на екологію навколишнього середовища. Наявна технологія добування вугілля спричиняє негативний вплив на довкілля через порушення земель і утворення відходів, забруднює водяні джерела, повітряний басейн і ґрунт.

Фото ЛОДА

Спецуправління проводить природоохоронні заходи для зменшення цієї дії. У гірничій масі, що підіймають на-гора шахтарі, є частка породи, яку відділяють та складують у породні відвали, так звані терикони. Завдання колективу ВП “Спецуправління з ГТ і РЗ” – за допомогою спецтехніки сформувати породу у плоскі породні відвали і провести заходи з недо¬пущення їх самозапалювання на усіх шахтах ДП “Львіввугілля”.

Влітку, коли висока температура повітря, особливо пильно стежать за тим, щоб не сталося самозапалювання породних відвалів, а за потреби – здійснюють охолодження осередків самонагрівання породи. Також силами управління обслуговуються 60 кілометрів трубопроводів шахтних вод та перекачувальні станції, а також ведеться спостереження за станом лівобережної захисної дамби річки Західний Буг в м. Червонограді і ставка-накопичувача в с. Городище. Для виконання робіт у технічному парку спецуправління є бульдозери, причіпні скрепери на гусеничному ходу, самохідні скрепери, екскаватори, трактори з причепами тощо.

Фото ЛОДА

Основна проблема на сьогодні – те, що для ефективного виконання робіт техніку потрібно оновлювати, адже останній бульдозер придбано майже тридцять років тому. Навіть придбання деталей для ремонту є нелегкою справою. Ремонт і підтримання техніки у робочому стані здійснюється силами працівників управління.

Вагомий вклад в розвиток підприємства внесли керівники – Володимир Маринич, Євген Василишин, Віктор Чайка, Ігор Васько. З 2019 року трудовий колектив працює під керівництвом Ігоря Купровського.

Фото ЛОДА

На сьогодні Спецуправління працює з виконанням плану на 104%. Тут працюють дільниця з формування і профілактики породних відвалів та дільниця по перекачці та знешкодженню шахтних вод, а також допоміжна дільниця – транспортний цех.

Олександр
ADMINISTRATOR
PROFILE

Коментарі

Ваша адреса не публiкується. Обов'язковi поля помiченi *

Останні публікації