728 x 90
728 x 90
Bestlink baner

Львівські науковці розроблятимуть вакцину проти COVID-19 та новий антибіотик

Львівські науковці розроблятимуть вакцину проти COVID-19 та новий антибіотик

Львівські науковці виграли грант на розробку вакцини проти коронавірусу, а також на створення антибіотика нового покоління.

Про це на своїй сторінці в ФБ розповів голова ЛОДА Максим Козицький.

У нього була зустріч з директором Інституту біології клітини НАН України, професором Андрієм Сибірним та його заступником, доктором біологічних наук Костянтином Дмитруком.

Науковці подали свої проєкти на конкурс Національного фонду досліджень України. А вчора дізналися про перемогу.

Костянтин Дмитрук отримає 5,1 мільйона гривень на розробку нового антибіотика. Це надзвичайно важлива річ.

При перших симптомах коронавірусної інфекції лікарі призначають 2-3 типи антибактеріальних препаратів, аби зупинити вторинні супутні бактерійні інфекції. Бо ж саме вони часто спричинюють летальні випадки. Масштабне та нераціональне їх застосування призводить до поширення інфекційних збудників, стійких до антибіотиків. Проблема стійкості мікроорганізмів до таких препаратів набуває світового масштабу.

Антибіотик, який розробляє Костянтин, може врятувати багато життів!

На розробку вакцини проти SARS-CoV-2 Андрій Сибірний отримає 10 мільйонів гривень. Сподівається, вже за пів року отримати з колегами дріжджові продуценти вірусних білків. А тоді їх випробовуватимуть на тваринах.

“Є багато нюансів у цій справі. Наприклад, законодавство України забороняє ввозити з-за кордону трансгенні тварини, а тільки на таких можна тестувати вакцину. Мабуть, науковці виконають цю частину роботи у співпраці з європейськими колегами,” – зазначив голова ЛОДА Максим Козицький.

Олександр
ADMINISTRATOR
PROFILE

Коментарі

Ваша адреса не публiкується. Обов'язковi поля помiченi *

Останні публікації