728 x 90
728 x 90
Bestlink baner

Шахтарі “Надії” надалі протестують під землею

Шахтарі “Надії” надалі протестують під землею

35 гірників державного підприємства Шахта “Надія” залишаються під землею.

Про це повідомляє телеканал “Суспільне: Львів”.

У двох шахтарів через тиск погіршився стан здоров’я і було прийняте рішення піднятися на поверхню.

Підземна акція протесту розпочалася й триває з 28 серпня. Родини гірників з березня не отримують зароблені гроші.

Гірникам не виплатили зарплату за квітень, травень та червень, лише частково – за березень та липень. На знак протесту дві зміни гірників відмовились виїжджати з шахти на поверхню з 28 серпня.

Гірники протестують під землею, на глибині півкілометра. У такий спосіб вони хочуть домогтися виплати заробітної плати.

Станом на 25 серпня борг перед працівниками підприємства сягнув 61,54 млн грн.

Голова профспілки шахти “Надія” Руслан Віхоть, коментуючи ситуацію «Суспільному Львів», каже, що гірники доведені до відчаю:

“Люди просто не витримали, доведені до відчаю. Тому що заборгованість чотири місяці, навіть більше вже. …Четверта і перша зміна не виїхали з шахти. Там було сорок, більше сорока людей”, – каже голова профспілки Руслан Віхоть.

Гірники запевняють, що сидітимуть, поки не їм не виплатять усю заробітну плату. Однак довго сидіти під землею витримують не всі.

Після півтори доби, проведених у шахті, гірнику Володимиру Чеху стало погано, у нього підвищився тиск. Окрім Володимира на поверхню підняли ще двох гірників.

За словами виконувача директора шахти “Надія” Ігоря Пиляя, працівникам шахти заборгували 54 мільйони гривень. Через борги на підприємстві – відтік кадрів. Лише з червня звільнилося пів сотні людей.

“Заборгованість виникла з тієї причини, що зарплата за ті місяці не відповідає реалізації вугільної продукції, тобто зарплата у грошовому вигляді більша, а продали вугільну продукцію набагато менше. Вихід із ситуації один єдиний бачу. Це ліквідація підприємства і це негайно, по 93-й постанові для того, щоб були виділені кошти на погашення заробітної плати”, – каже виконувач обов’язків директора шахти “Надія” Ігор Пиляй.

На шахті “Надія” працює понад півтисячі людей.

Олександр
ADMINISTRATOR
PROFILE

Коментарі

Ваша адреса не публiкується. Обов'язковi поля помiченi *

Останні публікації