728 x 90
728 x 90
Bestlink baner

Що треба знати про в’їзд на територію України та консульську допомогу у зв’язку з COVID-19

Що треба знати про в’їзд на територію України та консульську допомогу у зв’язку з COVID-19

Що треба знати про повернення в Україну тим, хто перебуває за кордоном з тих чи інших причин? Далі – відповіді на найпоширеніші та найактуальніші з цього приводу питання.

Відповіді на ці питання “Першому Муніципальному Порталу” дали в Червоноградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

14 березня Уряд України ухвалив розпорядження про тимчасове обмеження перетину державного кордону, спрямоване на запобігання поширенню на території України вірусу COVID-19.

Коли Україна закриває кордони на в’їзд?

16 березня 2020 року з 00 годин 00 хвилин до 00 годин 00 хвилин 3 квітня (у ніч з 2 на 3 квітня) припиняється в’їзд на територію України для іноземців та осіб без громадянства. Заборона на в’їзд може бути скасована чи продовжена в залежності від ситуації із поширенням коронавірусу в світі.

Чи зможуть потрапити до країни громадяни України впродовж періоду заборони на в’їзд?

Так, усі громадяни України мають право на перетин державного кордону для повернення на територію України.

Заборона діє тільки на в’їзд чи також на виїзд з України?

З 17 березня Україна припинила регулярне пасажирське сполучення, тож ви не зможете залишити територію України рейсовим літаком, потягом чи автобусом.

Хто не зможе потрапити в Україну?

Іноземні громадяни або особи без громадянства, які не мають права на постійне або тимчасове проживання в Україні.

Чи зможуть потрапити в Україну іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні?

Іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, можуть в’їхати на територію України так само, як і громадяни України.

Хто ще може в’їхати до України?

В’їзд дозволено для людей, які є подружжям або дітьми громадян України, працівниками іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членам їх сімей, водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажу.

Передбачені винятки для певних груп іноземців. Рішення про їх допуск ухвалюватиме МЗС разом з Державною прикордонною службою України. Наприклад, якщо буде необхідно прибуття в Україну лікарів або інших фахівців.

Як повернутись в Україну громадянам, які перебувають за кордоном?

Україна тимчасово закрила міжнародне регулярне пасажирське сполучення з 17 березня 00:00 за київським часом до 3 квітня. Крім того, у цей час будуть закриті пункти пропуску через державний кордон України для залізничного та автобусного сполучення.

Усіх громадян України та іноземців, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, перебувають за кордоном у короткостроковому відрядженні, відпустці, на відпочинку, закликають повернутись до України до 17 березня.

Усім, хто не встигне цього зробити з об’єктивних причин (неможливість придбати квитки на рейси, поважні особисті обставини тощо), Міністерство закордонних справ України рекомендує звернутися до українських консульств.

Як будуть працювати пункти пропуску?

Згідно з рішенням Уряду, продовжують працювати 123 пункти пропуску. 107 пунктів пропуску до 3 квітня припиняють свою роботу.Повний перелік закритих пунктів пропуску, а також пунктів пропуску, в яких припинено пішохідне сполучення, можна знайти на сайті Кабінету Міністрів України.

Чи повинні люди, які в’їжджатимуть на територію України, пройти додаткові обстеження або дотримуватись інших правил безпеки?

У пунктах пропуску на кордонах працюють спеціально створені санітарні відділи. По поверненню з країн, де відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я склалась несприятлива епідемічна ситуація у зв’язку з поширенням коронавірусу, на пунктах пропуску усі громадяни проходитимуть температурний скринінг і вживатимуться відповідні заходи – людину скеровуватимуть на самоізоляцію вдома протягом 14 днів, за необхідності – в медзаклад.

Чи зможуть в’їхати до України іноземці, які керують вантажними автомобілями, транзитним транспортом, є членами екіпажу суден?

Екіпажі суден, автомобілів, літаків зможуть заходити на територію України, але мають пройти додаткові обстеження.

Що робити, якщо ви перебуваєте в країні, де відмінили авіасполучення?

Написати електронний лист або зателефонувати до дипломатичної установи України в цій країні та запитати щодо можливих альтернативних шляхів повернення на Батьківщину. Досвід попередніх днів роботи в екстреному режимі демонструє, що форма звернення електронним листом більш ефективна, бо гарячі лінії можуть бути перевантажені дзвінками.

Що робити, якщо в період карантину у вас закінчується дозвіл на роботу?

МЗС України передбачило, що на період застосування обмежувальних заходів урядів різних країн, у громадян за кордоном можуть виникнути проблеми з протермінованими документами. Тому Україна вже працює з урядами відповідних країн. Щоб, зважаючи на обставини, для таких громадян не було штрафів чи інших наслідків. МЗС надасть додаткову інформацію, коли відповідні домовленості будуть укладені.

Через коронавірус ви не можете залишити країну, а термін дії візи завершується. Що робити?

У такій ситуації необхідно надати нашому Посольству України копії документів та інформацію про місце перебування. На підставі отриманих даних, Посольство звернеться до офіційних органів за місцем вашого перебування, з проханням надати допомогу у вирішенні адміністративних питань. Зокрема, продовжити строк перебування без накладення санкцій.

Що робити, якщо ви перебуваєте за кордоном і не можете зв’язатись із консульством через перевантаженість гарячої лінії?

Зайдіть на сторінку посольства чи консульства України у вашій країні перебування. На ній ви знайдете адресу електронної пошти та посилання на сторінки у соцмережах. Ви можете написати своє звернення на цю адресу чи в повідомлення цих сторінок. Для цілодобового реагування в умовах особливого режиму роботи видане спеціальне розпорядження МЗС.Телефон гарячої лінії: +38 (044) 238-16-57

Що робити, якщо ви в цьому переліку не знайшли відповіді на питання, що вас турбує?

Звертайтесь до дипломатичної установи у вашій країні, на гарячу лінію МЗС України за номером +38 (044) 238-16-57 або напишіть електронний лист на цю пошту: cons_or@mfa.gov.ua

Інформація оперативного штабу МЗС України щодо коронавірусу та ситуації з громадянами України за кордоном:

Що робити, якщо у вас виникли питання правового характеру?

Телефонуйте: 0800 213 103; (03249) 3 11 33; (03249) 3 17 22

Пишіть: chervonohrad.lviv@legalaid.lviv.ua

Будьте здорові! Бережіть себе і своїх близьких!

Олександр
ADMINISTRATOR
PROFILE

Коментарі

Ваша адреса не публiкується. Обов'язковi поля помiченi *

Останні публікації